Plavecký bazén na Tržním náměstí v Liberci byl otevřen 1. 5. 1985. Od roku 1994 probíhá v celém komplexu postupná modernizace. Původně ryze sportovní zařízení je cíleně přetvářeno na rekreačně-relaxační areál, který dnes poskytuje veškeré služby spojené s provozem plaveckého bazénu. Mimo sportovního vyžití při plavání poskytuje široký prostor pro aktivní formy odpočinku.

bazen

Aktivní formy odpočinku pro celou rodinu doplňuje dětský výukový bazén, brouzdaliště s hříbkem a vířivkou pro děti od 3. měsíců.

Plavecký bazén je určen pro širokou veřejnost, pro celé rodiny včetně prarodičů, zájmové skupiny, organizaci i mezinárodních závodů, tréninky a soustředění sportovních klubů.

V „mokré zóně“ najdete mimo závodního 50 m bazénu s osmi dráhami i skokanskou sekcí s prknem 1 a 3m a skokanskou věží 5m. Ta není z důvodu bezpečnosti plavců  "běžně" otevřená. Po dohodě s plavčíkem, při relativně nízké návštěvnosti, Vám prkna jeden a tři metry otevřeme. Padesátimetrovou věž, ale pouze před koncem provozu. Na tréninky je možné celý skokanský areál, za úplatu, rezervovat.  Teplota vody  "velkého" bazénu se pohybuje mezi příjemnými 25.5 až 26,5 stupni, a hloubkou vody  od 1.35m do 3.80m. Máme i dětský výukový bazén s maximální hloubkou 0,7 m a teplotou vody 28 stupňů, určený pro děti starší tří let. Je zde také dětské brouzdaliště s vířivkou vyhřátou na 28,5 stupně a hloubkou 30centimetrů. Pro děti od mínus devět měsíců, vodní hříbek a masážní trysky.

Od 1. září 2012 je v provozu i "přístavba" bazénu. V nerozděleném areálu je nový plavecký bazén 25 metrů se šesti drahami a s možností dvou úrovní hloubky vody, určený jak pro sportovní plavání a výuku, ale i propříchozí.

Novinkou je i "KNEIPPÚV" chodník. Tam je  možná chůzí po oblázcich  masáž nohou teplou a studenou vodou. V létě pak poslouží kneipp jako východ na Sluneční louku

Pro děti je tu také  nová, čtyřdráhová  nerezová skluzavka, vlna.

Oblíbená je i nová  vířivka pro sedící i ležící návštěvníky.

Přístavbě dominuje potápěčská věž hluboká 8.5 metru, která má velká okna, kde je možnost sledovat výcvik potapěčů.  Po předchozí rezervaci si můžete, za dozoru  instruktora přístrojové potápění,  vyzkoušet ponor a následně si  třeba udělat základní kurz.

Novinkou  a to v celém   Liberci ,je i dětský "SAUNA SVĚT", uzavřený prostor s obsluhou určený výhradně na saunování dětí a ve vybraných časech i na společné saunování rodičů s dětmi  do deseti let . Je tu mimo klasické sauny s ochlazovacím bazénkem, ten má rovněž dvě úrovně hladiny dle velikosti dětí, i parní komora, svačinový kout a  "lehárna" pro odpočinek.  Během saunování je  možné vyjít na Sluneční louku a ochladit se vzduchem, sprchou a v zimě i sněhem.

Náš  150 metrů dlouhý , nerezový tobogan,  je opravdu nejdelší "mezi Mnichovem a Moskvou" .Druhý, červený tobogana je trochu  pomalejší a má "pouhých" 107 metrů.

Jste unaveni a trochu bolí nohy, žádný problém, hned vedle dojezdu je vstup do divoké řeky s vířivkou, jeskyní a nuceným plaváním, vše pod širým nebem a v provozu po celý rok, tedy i za mrazu a sněhu. . Hloubka je tu 1.60m a proto menší děti do této atrakce mohou pouze v doprovodu.To je ta pravá idylka, je sníh, mrzne a vy si plavete ve 26 ° teplé vodě. Pokud míníte mít své ratolesti, které stále jezdí na stříbrňáku, pod kontrolou, nabízíme vzduchová, masážních lehátka, ta jsou hned vedle dojezdů toboganů. Další novinka je miniskluzavka pro nejmenší děti. Je obtočena kolem vodního hřibu v brouzdališti s dětskou vířivkou. Je opět nerezová, bezespojů a určená dětem od jednoho roku.

Pro relaxaci slouží parní komory, tři vířivé bazény pro dospělé, s teplotou vody 30°; sauny, (včetně společné), masáže a solária a R-klub.

TOBOGÁNY

To si nemůžete nechat ujít. Je dlouhý 150 metrů a 35 centimetrů a je určen pro návštěvníky od 6 do 99 let. Mladší děti a senioři jezdí pouze s doprovodem. I druhý 107 metrů dlouhý tobogán je samozřejmě připraven pro Vaši zábavu.

DIVOKÁ ŘEKA

Divoká řeka, venkovní vířivka a vodní jeskyně jsou umístěny pod širým nebem s celoročním provozem.

WELLNESS CENTRUM

Wellness centrum bazénu Liberec je nadprůměrně vybavená posilovna s aerobním sálem, občerstvením a doplňkovým prodejem.

Další možností je počítačová stavba cvičebního plánu právě pro Vás, poradenská činnost v oblasti stravování a změny životního stylu, zdravotní a relaxační masáže, či možnost privátního trenéra.

V aerobním sále najdete téměř všechny druhy aerobního
cvičení.

BAZÉN-SPINNING centrum s nabídkou originálního Johnny G. Spinning® programu, energeticky účinného skupinového cvičení na stacionárním kole, spojující hudbu, motivaci a představivost do jednoho celku s přesně dávkovaným tréninkem.

Další podrobnosti v sekci WELLNESS.

SAUNY

V areálu jsou klasické  sauny a  v pondělí od 17.00 hodin je na pánské straně a ve čtvrtek od 19.00 hodin v nové sauně je sauna společná, ale pozor jen pro páry. Nově je v areálu i DĚTSKÝ SAUNA SVĚT, sauna a parní komora v odděleném prostoru s obsluhou. V odpoledních hodinách a o víkendu je tu společné saunování rodičů s dětmi do deseti let.  Do našich saun budete dle provozního řádu potřebovat mimo osušky i župan na pohyb mimo komoru a prostěradlo do komory. Obojí je možné si u nás půjčit.

R-KLUB

Využijte ojedinělou nabídku!!!    "R-klub" nabízí uzavřený prostor s rodinným klimatem, kde je k dispozici klasická sauna s ochlazovacím bazénkem, hydromasážní lůžko, vířivka, JACUZZI-box (víceúčelová sprcha).   Najdete tu  také solnou  inhalaci, vyhřívaná odpočinková lehátka, nechybí ani  kout na čtení, občerstvení  či sklenku  sektu.  Do těchto místností  si pustíte jen toho, koho vy pozvete. Je to ideální místo na relaxaci,  na oslavy, rodinná či pracovní setkání a to s neopakovatelnou atmosférou.

SLUNEČNÍ LOUKA

Sluneční louka je i po přístavbě bazénu zachována.  V létě 2013 ji budete i nadále využívat, včetně bazénku pro kojence a občerstvení.  Jedniná změna bude, že vstup bude pouze a výhradně přes bazén. Tak se budeme těšit na příští léto.

SAMOOBLUŽNÁ RESTAURACE TOBOGÁN

Samoobslužnou restauraci Tobogán najdete v těsné blízkosti areálu libereckého bazénu. Celodenní bohatá nabídka teplých a studených jídel, salátů a nápojů.

Otevírací doba:  Po-Pá 8-16 hod., So 10-14 hod

PIZZERIE

Pizzerie je propojena s bazénem a tak je nožnost občerstvit se i v plavkách. Platit můžete v celé pizzerii, tedy i v "mokré" části,   také platební kartou.  Nabízíme desítky druhů pizzy, ale i "hotovky", minutky, poháry, zmrzlinu, báječné kávy a další italské speciality.

 • Otevírací doba:

  Pondělí - Pátek

  10 - 21.45 hod.

  Sobota

  09 - 20.45 hod.

  Neděle

  09 - 18.45 hod.

   

   

 • Celodenní vstupné

Dospělí

140,- Kč

Důchodci

130,- Kč

Děti a studenti do 26 let

100,- Kč

Děti do 3 let

ZDARMA

Podrobnější ceník naleznete na stránkách libereckého bazénu: http://bazen-info.cz/cenik/bazen/

Bazén Liberec

Tržní nám. 1338
460 01 LIBEREC

BAZÉN-INFO, kde dostanete podrobné informace o provozu areálu a kde si můžete zakoupit permanentky je otevřeno Po - Pá od 8.00 do 19. hodin.

Telefon a fax

tel.: 485 103 010
fax: 485 102 840

tel. - wellness: 485 103 013

E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Spolupracujeme s:

thechamberw